STOMATOLOGIA

jest to dział medycyny zajmujący się poprawnym funkcjonowaniem, patologiami i leczeniem zębów, przyzębia, języka, błony śluzowej i innych tkanek jamy ustnej i jej otaczających.

Jest to bardzo złożona dziedzina medycyny, zatem można wyróżnić specjalności takie jak: chirurgia stomatologiczna, chirurgia szczękowo-twarzowa, ortodoncja, periodontologia,  protetyka stomatologiczna, stomatologia dziecięca, stomatologia zachowawcza z endodoncją, zdrowie publiczne i epidemiologia.

Najczęstsze powody próchnicy to brak higieny i dieta wysoko-węglowodanowa.  Profilaktyka próchnicy jest szczególnie ważna, zarówno u dorosłych jak i dzieci, gdyż próchnica jest najczęstszą chorobą na świecie.  Profilaktyka opiera się przede wszystkim na czyszczeniu zębów 2-3 razy dziennie, stosowaniu nici dentystycznych i płynów do jamy ustnej zwalczających bakterie, dodatkowo na co półrocznych wizytach kontrolnych u stomatologa, dzięki którym ewentualne ubytki można szybko wyleczyć.

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Nie bagatelizujmy na pozór błahego problemu, ponieważ może on doprowadzić do poważnego pogorszenia naszego stanu zdrowia.

PROTETYKA

W naszej praktyce stosujemy zasady nowoczesnej protetyki - zawsze indywidualnie dobieramy rozwiązanie lecznicze dla naszego pacjenta, poczynając od rozwiązań minimalnie inwazyjnych po rozległe prace protetyczne.

STOMATOLOGIA LASEROWA

Bezboleśnie, w krótszym czasie i bezpieczniej niż standardowe terapie w stomatologii. Laser otwiera możliwości XXI wieku dla naszych pacjentów.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Biały uśmiech to marzenie wielu z naszych Pacjentów. Dzięki profesjonalnym zabiegom piaskowania, skalingu czy wybielania każdy może go mieć.

ENDODONCJA

Endodoncja to inaczej leczenie kanałowe. Zabieg endodontyczny przeprowadza się, gdy miazga zębowa jest w nieodwracalnym stanie zapalnym lub martwiczym.

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Zdrowie dziecięcych zębów to podstawa zdrowia całego organizmu. Wczasach używania nadmiaru cukrów ząbki naszych pociech powinny być pod stałą kontrolą ekspertów.

PERIODENTOLOGIA

Periodontologia polega na usunięciu stanu zapalnego oraz odbudowie utraconych w przebiegu choroby tkanek

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

W naszym gabinecie operacje te wykonujemy z najwyższą dbałością o zasady aseptyki, by zmniejszyć powikłania pozabiegowe do minimum.

IMPLANTOLOGIA

Naszym pacjentom oferujemy najwyższej klasy implanty, które odznaczają się wysoką trwałością i doskonałymi walorami estetycznymi

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

STOMATOLOG BARLINEK, DENTYSTA BARLINEK

STOMATOLOG BARLINEK, DENTYSTA BARLINEK