PEDIATRIA I NEONATOLOGIA

Pediatra

lekarz specjalista zajmujący się dziećmi i młodzieżą w okresie rozwojowym. Pediatra czuwa nad ich prawidłowym dojrzewaniem a także rozpoznaje i leczy choroby występujące w okresie dziecięcym.

W okresie rozwoju organizm człowieka różni się od organizmu dojrzałego, nie tylko rozmiarami, lecz również przebiegiem wszystkich procesów życiowych. Różnice te są tym większe, im młodsze jest dziecko. Tempo zmian w organizmie dziecka jest największe w pierwszym roku życia, a następnie około 6 roku życia i w okresie pokwitania. Okresy te wiążą się z większą częstością zachorowań i burzliwym przebiegiem chorób.

Do pośrednich zadań pediatry należy kształtowanie świadomości medycznej młodych pacjentów oraz ich rodziców.

 

Neonatolog

zajmuje się wszystkimi zagadnieniami związanymi z badaniem zarówno zdrowych, jak i chorych noworodków oraz diagnozowaniem i leczeniem chorób w okresie prenatalnym i po urodzeniu.

Neonatolog prowadzi również noworodki wymagające intensywnej terapii, w tym wcześniaki. Specjalizacja z neonatologii wymaga głębokiej wiedzy z zakresu ginekologii i położnictwa, chorób wewnętrznych, genetyki medycznej oraz medycyny ratunkowej. Ustrój noworodka różni się anatomicznie i fizjologicznie od ciała człowieka dorosłego, stąd potrzeba wyodrębnienia grupy specjalistów zajmujących się tylko tą grupą małych dzieci.

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Dr n. med. Agata Jankowska

pediatra, specjalista z dziedziny neonatologii. W 2000 roku ukończyła studia na wydziale lekarskim Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Od samych początków swojej edukacji zainteresowania skupia wokół pediatrii. Od 3 roku studiów członek kółka pediatrycznego. Współautorka wielu prac i publikacji dotyczących endokrynologii wieku rozwojowego.

W 2005 roku obroniła pracę doktorską na temat cukrzycy typu 1 u dzieci i młodzieży, natomiast w roku 2007 uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii. Od roku 2008 do 2014 była pediatrą w Szpitalu Bellevue na Tenerifie. W 2017 roku ukończyła specjalizację z neonatologii. Jest asystentem w Klinice Patologii Noworodka PUM w Szczecinie.

Oprócz zainteresowań związanych z pediatrią oraz neonatologią dr n. med. Agata Jankowska zajmuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej.

Można się do niej umówić w celu konsultacji w zakresie pediatrii. W zakresie neonatologii zajmuje się oceną noworodka w skali Apgar, oceną noworodka na siatkach centylowych. Leczy takie choroby jak wady wrodzone, bezdech, zaburzenia oddychania, żółtaczka wcześniacza, urazy okołoporodowe. Jest specjalistą pełnym profesjonalizmu oraz pasji do swojej pracy.

Na konsultacje z dr n. med. Agatą Jankowską zapraszamy do Gabinetów na Staromiejskiej.

PEDIATRA BARLINEK

Z miłości do najmłodszych pacjentów i ich rodziców

Pediatra (neonatolog) jest pierwszym lekarzem, z jakim dziecko ma kontakt dlatego, wykazuje się wiedzą praktycznie z każdej dziedziny medycyny:

 • chorób wewnętrznych
 • chorób zakaźnych
 • dermatologii  
 • alergologii
 • kardiologii
 • neurologii
 • psychologii

Niech nasze pociechy rozwijają się wśród zdrowych rówieśników

Na sposób dojrzewania naszych pociech ma wpływ wiele czynników. Rodzice mogą zawsze polepszyć warunki rozwoju swojego maleństwa, wystarczy tak niewiele

 • dbaj o zdrowe odżywianie dzieci i swoje
 • dbaj o czystość i higienę wokół swojej rodziny
 • zwracaj uwagę na jakość kosmetyków jakich używacie
 • pamiętaj o czystych ubraniach i bieliźnie swoich pociech
 • pamiętaj o serduszku swojego dziecka
 • dbaj o pogodę ducha swoją i dziecka
 • bądź najlepszym rodzicem dla swojej pociechy

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Pediatra Barlinek

Pediatra Barlinek

Pediatra Barlinek