Laserowe Wybielanie Zębów

 

 

to rewolucyjna metoda na

lśniące, białe zęby

 

 

  • Natychmiastowy efekt
  • Zabieg wykonany pod okiem specjalisty
  • Krótki czas
  • Minimalizacja nadwrażliwości

 

 

DLACZEGO WYBRAĆ LASEROWE WYBIELANIE ZĘBÓW?

Skuteczność

Laserowe wybielanie zębów to obecnie najskuteczniejsza metoda na białe zęby.

Szybki zabieg

W czasie krótszym niż standardowy zabieg, Twoje zęby staną się lśniące i białe.

Trwałość

Efekt wybielenia utrzymuje się najdłużej w stosunku do innych metod.

Bezpieczeństwo

Dzięki niskiej termice laser ogranicza lub całkowicie niweluje nadwrażliwość po wybielaniu.

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Pytania i odpowiedzi

Jak przebiega zabieg laserowego wybielania zębów?
Proces laserowego wybielania zębów jest stosunkowo krótki i trwa maksymalnie godzinę. Zabieg wykonuje się poprzez nałożenie bezpiecznego żelu na zęby pacjenta. Następnie miejsce pokryte preparatem poddaje się działaniu światła lasera, które aktywuje proces wybielania. Pojedyncze naświetlanie trwa około 8-10 minut i jest powtarzane, w zależności od efektu, dwukrotnie podczas jednej sesji.

Emitowane przez laser światło jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Zabieg pozwala usunąć przebarwienia nagromadzone w ciągu kilku lat. Metoda jest bardzo skuteczna i polecana szczególnie osobom palącym papierosy, pijącym duże ilości kawy lub spożywającym inne substancje barwiące zęby. Efekt wybielania widoczny jest bezpośrednio po zakończonym zabiegu i utrzymuje się przez dłuższy okres niż przy standardowym wybielaniu.

Jak należy przygotować się przed zabiegiem?
Istnieje konieczność odpowiedniego przygotowania się do procesu wybielania. Zabieg powinien zostać poprzedzony zabezpieczeniem ubytków próchnicowych oraz określenie kondycji uzębienia. Niezbędne jest także usunięcie osadów oraz kamienia nazębnego. W Gabinetach na Staromiejskiej zobowiązujemy się do przeprowadzenia z pacjentem rozmowy, w której przedstawiamy szczegółowe zalecenia po zabiegowe oraz ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

Czy można wybielić zęby raz na zawsze?
Niestety nie jest to możliwe. Efekt wybielania utrzymuje się na zębach od sześciu miesięcy do dwóch lat, a w przypadku laserowego wybielania zębów efekt utrzymuje się znacznie dłużej. Na okres trwałości efektów ma wpływ dieta oraz nawyki pacjenta. Higiena, palenie papierosów oraz spożywanie posiłków z dużą ilością substancji barwiących zmniejsza okres trwania widocznych efektów.

Czy każde zęby można wybielić?
Bardzo trudne do usunięcia są przebarwienia powstałe w wyniku przeprowadzenia terapii antybiotykami tetracyklinowymi we wczesnym okresie życia prenatalnego. Dobrą wiadomością dla takich pacjentów jest fakt, że wydłużone wybielanie laserem powoduje znaczne rozjaśnienie takich przebarwień.

Czy wybielanie zębów jest bolesne?
Zarówno podczas zabiegu, jak i po jego zakończeniu istnieje możliwość pojawienia się nadwrażliwości zębów. Niedogodność ta przemija samoistnie. Jeśli w trakcie naświetlania pojawi się uczucie bólu, to zabieg powinien zostać chwilowo przerwany. Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego objawu jest uzależnione od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Użycie światła lasera, dzięki niskiej termice, znacząco ogranicza lub całkowicie likwiduje nadwrażliwość.

Czy każdy może wybielić zęby?
Istnieje kilka przeciwwskazań, które ograniczają możliwość poddania się zabiegowi wybielania zębów. Procesowi nie poddaje się dzieci do szesnastego roku życia. Zabieg nie powinien być przeprowadzany w trakcie ciąży oraz w okresie karmienia piersią. Trudności mogą mieć również osoby, u których występuje nadwrażliwość uzębienia lub alergia na jeden ze składników preparatu wybielającego. Lekarz może nie wyrazić zgody na zabieg, jeśli zauważy u pacjenta brak motywacji do stosowania zaleceń po zabiegu.

Zalecenia po zabiegu
Przez około dwie godziny po zabiegu nie można jeść, żuć gumy oraz myć zębów. Dopuszczalne jest picie wody mineralnej niegazowanej. Bezpośrednio po wybielaniu szkliwo jest bardziej wrażliwe w wyniku delikatnego odwodnienia. Po upływie kilku godzin spożywanie posiłków nie będzie miało negatywnego wpływu na efekty zabiegu.

W trakcie okresu stabilizacji po procesie wybielania, który trwa od trzech dni do dwóch tygodni, pacjent zobowiązany jest do stosowania białej diety. Przez ten czas zęby nie powinny być narażone na kontakt z barwnikami. Do niewskazanych produktów zalicza się: alkohol, napoje gazowane, soki, pomidory, buraki, paprykę, marchew, brokuły, szpinak oraz przyprawy takie jak curry i kurkuma. Nie zalecane jest również palenie papierosów.

laserowe wybielanie zebow

ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

laserowe wybielanie
laserowe wybielanie