STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza polega na leczeniu próchnicy i odbudowie zęba materiałami światłoutwardzalnymi.

Bakterie, które znajdują się w naszej jamie ustnej wytwarzają kwasy powodujące próchnicę. Rozprzestrzenianie się bakterii prowadzi do schorzeń dziąseł i przyzębia, jak również poważniejszych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, nerek i stawów. Nie bagatelizujmy więc na pozór błahego problemu, ponieważ może on doprowadzić do poważnego pogorszenia naszego stanu zdrowia.

Usługi z zakresu stomatologii zachowawczej w naszych gabinetach są na poziomie profesjonalizmu. Wykorzystujemy najwyższej klasy sprzęt, jak również korzystamy z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu, jak i profesjonalizmowi naszych lekarzy, oferujemy Państwu estetyczne wypełnienia kompozytowe, które w pełni oddają naturalny kształt i kolor zęba. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba. Dzięki dużym zdolnościom manualnym naszych lekarzy udaje się odbudować ząb w sposób idealny, osiągając wysoki poziom estetyki i zachowując przy tym funkcjonalność zęba.

 

Kompozyty światłoutwardzalne są stosowane do odbudowy zniszczonych próchnicowo zębów. Nowoczesne materiały zapewniają doskonały efekt estetyczny i trwałość wykonywanych prac. Do zębów przednich stosujemy kompozyty mikrohybrydowe, gdyż z ich pomocą uzyskujemy doskonały efekt estetyczny. Natomiast do wypełnień w zębach bocznych stosujemy kompozyty nanohybrydowe o szczególnych parametrach fizycznych. Dzięki temu materiały te są trwałe i znacznie mniej ścieralne niż kompozyty niskiej jakości oraz bardziej szczelne brzeżnie niż amalgamat, dawniej powszechnie stosowany w leczeniu stomatologicznym.

Dbając o komfort naszych Pacjentów, leczenie zębów w naszym gabinecie standardowo odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Wskazanie do znieczulenia stanowi każdy zabieg leczniczy, w którym przewidywana jest bolesność. Środki znieczulenia miejscowego znoszą czucie bólu przez zahamowanie odbioru i dalszego przewodnictwa w nerwach obwodowych przy całkowicie zachowanej świadomości pacjenta. Znoszą przewodnictwo czucia temperatury i bólu przy zachowanym czuciu dotyku. Działanie środków znieczulenia miejscowego jest odwracalne.

Zapraszamy do naszego gabinetu na leczenie zachowawcze. Dzięki nam szybko przekonasz się, że wizyta u dentysty może być czystym relaksem!