Stomatologia dziecięca

Zapraszamy do Gabinetów na Staromiejskiej najmłodszych pacjentów. Nasi lekarze zajmują się kompleksowym leczeniem zębów mlecznych i stałych.

 

W ZAKRESIE STOMATOLOGII DZIECIĘCEJ OFERUJEMY NASTĘPUJĄCE ZABIEGI:

  • wypełnienie zębów mlecznych i stałych niedojrzałych;
  • opatrunek w zębie mlecznym;
  • leczenie kanałowe zębów stałych niedojrzałych;
  • ekstrakcja zęba mlecznego;
  • ekstrakcje zębów stałych ze wskazań ortodontycznych;
  • lakierowanie zębów mlecznych i stałych;
  • lakowanie bruzd.

Uczymy dzieci jak czyścić i dbać o swoje zęby a rodzicom podpowiadamy w jakie szczoteczki i pasty do zębów zaopatrywać dzieci. Dzieci do szóstego roku życia zazwyczaj połykają pastę w czasie mycia zębów, dlatego przeznaczone dla nich pasty mają obniżoną zawartość fluoru, dostosowaną do wieku dziecka. Połykanie i przewlekłe spożycie fluoru może bowiem doprowadzić do groźnej choroby – fluorozy. Pierwsza pasta do zębów, którą powinno się myć zęby dziecka już od około szóstego miesiąca życia, w ogóle nie powinna zawierać fluoru. Pastę zawierającą fluor można wprowadzać wraz z dorastaniem dziecka. Gdy dziecko skończy dwa lata i nie połyka już pasty, najlepiej zdecydować się na preparat o obniżonej dawce fluoru, czyli 250 – 500 ppm. Dla dzieci w wieku przedszkolnym najlepsza jest z kolei pasta, która ma około 900 ppm. Wraz ze skończeniem 8 roku życia, dzieci śmiało mogą korzystać z pasty przeznaczonej dla dorosłych, w której stężenie fluoru wynosi 1000 – 1400 ppm.

Pierwszy kontakt ze stomatologiem jest dla dziecka ogromnym stresem, który kształtuje jego późniejsze nastawienie do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Odpowiednie przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u dentysty oraz prawidłowy jej przebieg to ważne czynniki kształtujące późniejszą postawę dziecka wobec leczenia stomatologicznego. Pomocne są w tym wizyty adaptacyjne dla dzieci w naszej klinice. Dziecko w atmosferze zabawy poznaje swojego lekarza, personel pomocniczy oraz sprzęt stomatologiczny. Prosimy również Rodziców, by przed 'prawdziwą’ wizytą bawili się ze swoim dzieckiem w dentystę oraz tłumaczyli mu, jak ważne jest leczenie ząbków.

 

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi młodzi pacjenci odbywali swoje wizyty bezstresowo i bezboleśnie, a wizytę u swojego dentysty wspominali z uśmiechem na ustach i w razie potrzeby chętnie do nas wracali. Preferujemy stopniowe przyzwyczajanie dzieci do naszej kliniki i lekarza, który się nimi opiekuje. Stosujemy wizyty adaptacyjne, na których dziecko poznaje miejsce i swojego lekarza. Dzięki temu mały pacjent chętnie przychodzi na kolejną wizytę, a dentysta nie kojarzy mu się z kimś strasznym.

W Gabinetach na Staromiejskiej każdy odważny mały pacjent dostaje mały prezent za odwagę i dzielną postawę.