MEDYCYNA ESTETYCZNA

to ta część medycyny, dzięki której możliwe jest podnoszenie jakości życia osób zdrowych. Specjalizujący się w tej dyscyplinie lekarze przeciwdziałają procesom starzenia się skóry, rekonstruują zmiany w jej obrębie, które powstały na skutek upływu czasu oraz poprawiają niewielkie defekty kosmetyczne (blizny, przebarwienia, pieprzyki, rozszerzone naczynka) negatywnie wpływające na samoocenę. W szerokim zakresie dbają oni o kondycję skóry, zapewniając Pacjentom atrakcyjny wygląd fizyczny.

Przeprowadzanie zabiegów z tego zakresu – zgodnie z prawem – możliwe jest tylko na podstawie aktualnego prawa wykonywania zawodu lekarza, dlatego zachęcamy do poddawania się im wyłącznie w sprawdzonych gabinetach medycyny estetycznej, gdzie o Twoje bezpieczeństwo dbają profesjonaliści.

Medycyna estetyczna Barlinek

 

 

powiększanie ust

wolumetria twarzy 

niwelacja zmarszczek

usuwanie "zasinień" i "worków" pod oczami

bezoperacyjna korekta nosa lub brody

mezoterapia owłosionej skóry głowy, twarzy i ciała

 

 

 

 

lipoliza iniekcyjna

leczenie nadpotliwości

leczenie migrenowych bólów głowy

terapia antycelulitowa

"odmładzanie" szyi, dekoltu i dłoni

osocze bogatopłytkowe

nici liftingujące

Zadzwoń i umów się na wizytę

TOKSYNA BOTULINOWA
WYPEŁNIACZE
MEZOTERAPIA
PEELINGI
OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE
NICI LIFTINGUJĄCE

Czym różni się medycyna estetyczna od kosmetologii?

 Medycyna estetyczna obejmuje zakres większy niż kosmetologia, dlatego zabiegi z jej zakresu może wykonać tylko lekarz z aktualnym prawem wykonywania zawodu przeszkolony w zakresie medycyny estetycznej, czego potwierdzeniem powinny być aktualne certyfikaty szkoleń. Pewne zabiegi wykonuje też personel kosmetologiczny, ale po ścisłym nadzorem lekarza.Większość zabiegów kosmetycznych daje krótkotrwałe efekty i działa powierzchownie – dlatego mogą być one wykonywane przez osoby bez wykształcenia medycznego. Natomiast działania podejmowane przez lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej ingerują w warstwy skóry odpowiedzialne za aktywowanie jej do odnowy na głębszym poziomie. Z tego powodu wykorzystywany do ich przeprowadzania sprzęt, emitujący lecznicze fale ultradźwiękowe oraz lecznicze fale o częstotliwości radiowej, a także urządzenia do usuwania cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej posiadają klasyfikację medyczną i najwyższe możliwe certyfikaty.

Zadzwoń i umów się na wizytę

Co różni medycynę estetyczną od chirurgii plastycznej?

Chirurgia plastyczna to  jeszcze głębsza ingerencja w organizm. W odróżnieniu od niej, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są mniej inwazyjne i bezpieczniejsze. Zabiegi medycyny estetycznej wykonuje się je bez użycia skalpela, nie wymagają pobytu w szpitalu. Dopuszczają jedynie drobne nacięcia i nakłucia oraz znieczulenie miejscowe – w praktyce, głównym narzędziem medycyny estetycznej jest laser. Można również powiedzieć, że medycyna estetyczna zajmuje się wydobywaniem, przywracaniem naturalnego. Jej podstawą są pokłady zdrowia i siły ukrytej wewnątrz człowieka.

Kiedy zainteresować się medycyną estetyczną?

Odpowiedź jest prosta: wtedy, kiedy czujemy taką potrzebę. Nie da się cofnąć czasu, ale można zminimalizować jego oznaki na naszej skórze – nie tylko na twarzy, ale na całym ciele. Wraz z wiekiem nasza skóra starzeje się, wiotczeje i robi się szorstka, pogłębiają się mimiczne bruzdy, zamieniając w zmarszczki. W pewnym momencie może pojawić się pomarańczowa skórka, czyli cellulit lub rozstępy.

Na szczęście te procesy można spowolnić lub odwrócić, i tym właśnie zajmuje się medycyna estetyczna – pomaga nam oprzeć się upływowi czasu, zachować piękny i młody wygląd oraz dobre samopoczucie.

To wszystko zapewnimy Tobie w Gabinetach na Staromiejskiej.

Zadzwoń i umów się na wizytę

medycyna estetyczna Barlinek

medycyna estetyczna Barlinek

medycyna estetyczna Barlinek