Wspólnie pomóżmy Krzysztofowi

Zapraszamy Państwa do podpisania Petycji do Burmistrza Barlinka o przydzielenie mieszkania rodzinie Krzysztofa Mroza.

Petycje możecie Państwo podpisać w rejestracji Gabinetów na Staromiejskiej w Barlinku przy ulicy Staromiejskiej 1/2. Zapraszamy w godzinach pracy Gabinetów!

Petycję można również podpisać w Urzędzie Pocztowym przy ul. 1-go Maja oraz w Studio Fryzjerskie JC przy ulicy Niepodległości 28.

Serdecznie zapraszamy!

Poniżej przedstawiamy treść petycji napisanej przez pracowników poczty polskiej w Barlinku:

 

My niżej podpisani, prosimy o przyspieszenie przydzielenia mieszkania panu Krzysztofowi Mróz. Krzysztof znajduje się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Cztery lata temu w wieku 27 lat, zmarła jego żona, pozostawiając go z dwójką dzieci (2 i 6 lat). Bardzo się kochali i tragedia ta była wyjątkowo traumatycznym dla niego przeżyciem.

Jego depresja pogłębiła się, gdy okazało się, że jego córeczka ma cukrzycę na skutek silnych przeżyć. Dziecko musi być odpowiednio żywione i trzeba podawać jej insulinę. Pan Krzysztof, pomimo tego, że mógł nie pracować i korzystać z zasiłku opiekuna na córkę, która ma orzeczenie o niepełnosprawności, kontynuował pracę na poczcie i wychowywał dzieci jak tylko umiał najlepiej, stając się być i matką i ojcem.

Dnia 25 grudnia 2017 r. stał się straszny wypadek. Rodzina mieszkała wtedy na stancji przy ul. Stodolnej na czwartym piętrze. Około godz. 23.00 Krzysztof wyszedł zapalić papierosa na balkon i wskutek poślizgu wypadł przez niewysoką barierkę.

Przeżył! Leczenie okazało się mozolne, ale powoli dochodzi do siebie. Miał połamaną miednicę i dużo wewnętrznych obrażeń. Czego go skomplikowana, kosztowna i trudna rehabilitacja. W związku z tym na początku (oby) będzie jeździł na wózku inwalidzkim. Dlatego bardzo prosimy o przyspieszenie przydziału mieszkania, najlepiej na parterze. Gdyby Krzysztof dostał mieszkanie z gminy, mógłby zaoszczędzone na opłatach za stancję pieniądze wydatkować na prywatną rehabilitację, z której będzie musiał korzystać. Bardzo byśmy chcieli, aby los się do niego uśmiechnął i żeby zło obróciło się dla niego w końcu w dobro.